Pravidla

Obecná pravidla

 • Zápasy se odehrávají výhradně na umělce v Lidečku. Pokud se účastnici domluví zápas odehrát jinde, musí výsledek nahlásit a zapsat na listinu, která bude na umělce v Lidečku jak jsou záchody a úschova sítí.
 • Míčky si hráči nosí svoje a objednání na kurt lze rezervovat u paní Františákové tel číslo: +420 731 768 730, nebo přímo se zapsat v rezervační knize zde.

 • U rezervace je potřeba počítat, že některé složky mají již celoročně zamluvené termíny a mají tak přednost (farníci fotbal)
 • Lístky na tenis si koupíte na obecním úřadě v Lidečku, zde se ještě vyřeší ceny (možná sleva) v rámci tenisové Ligy Lidečko a taky víkendů, kde je cena vyšší. (budete informováni)
 • Před zápasem vždy nahlaste a zapište, že se jedná o zápas Tenisové Ligy Lidečko (TLL) . Je to z toho důvodu, že pokud jde na kurt někdo po vás a vy ještě nemáte dohrán zápas, tak dotyčný musí počkat, až zápas dohrajete. Tahle informace bude na umělce i u paní Františákové.

Registrace

Povinné registrační údaje jsou jméno, příjmení, telefon a e-mail.

Pravidla hry

1. Hraje se bez rozhodčího, hráči si zápas řídí sami dle platných tenisových pravidel, při sporném bodu následuje opakování výměny.

2. Hraje se formou každý s každým – po každém utkání zapisuje vítěz výsledek obou hráčů a celkový počet dosažených bodů – bodování hry najdete dole.

3. Set vyhrává hráč, který získá jako první 6 gamů, pokud vede nad soupeřem rozdílem dvou gamů. Za stavu 6:6 následuje malý tie-break (do vyhraných 7 bodů, o dva vítězné).

4. Hraje se na dva vítězné sety, za stavu 6-6 ve třetím setu zápas pokračuje, dokud soupeř nezvítězí o dva vítězné gamy. (8-6, 10-8 atd…)

5. Zapisuje se výsledek na sety a gamy (např.sety 2:0, 1:2 – gamy 6:1,6:2 atd..).


Příklad

DATUM domácí host 1.set 2.set 3.set Celkem
26.7.2020 Hráč 1 Hráč 2 6:3 6:7 6:4 2:1
29.7.2020 Hráč 4 Hráč 3 6-1 6-2 2-0

 

Rozpis bude jasně daný, kde doplníte výsledky. Průběžně se bude tisknout i aktuální tabulka bodování k aktuálnímu datu.
Online informace budou k dispozici na webu
www.tenislidecko.cz – ještě není k dispozici, ale začátkem ligy bude aktivní – najdete na něm hráče, výsledky, tabulky, info. (kontakty budou pouze posílány na email)
6. Hráči se na vzájemné zápasy domlouvají samostatně, a to včetně rezervace kurtů.

7. Pokud se hráč z domluveného zápasu omluví, pokusí se oba hráči najít nový termín pro odehrání zápasu. Pokud ho nenaleznou, připadá vítězství 2:S pro hráče, který byl k dispozici v omluveném termínu.

8. Pokud ani jeden hráč nevyvine snahu zápas odehrát, tak se na konci kola zapíše výsledek S:S a oba hráči mají 0 bodů.
!!!POZOR!!! Za každý neodehraný zápas a nevyvinout snahu k zápasu je pokuta půllitr trnkové! – berte to prosím zodpovědně a udělejme z ligy každoroční tradici.

9. Kontaktní údaje na soupeře budou zaslány na vaše emaily v příloze do 27.7.2020.

Bodování ligy

 • výsledek zápasu vždy zapíše vítězný hráč na listinu zápasů, která bude vytisklá a vyvěšená v areálu kurtu – jak jsou záchody a sítě.
 • tabulka bodování bude pravidelně aktualizována a rozesílána na emaily + na stránce www.tenislidecko.cz
 • po skončení ligy se body sečtou a udělá konečný žebříček ligy
 • při rovnosti bodů hráčů rozhodují vzájemné zápasy – počet vyhraných setů/gamů
 • ligu hrajeme pro sebe – amatérsky – proto dbejte na fair play – není žádný rozhodčí.
 • na závěr ligy bude opět společný turnaj, opékání, hodování, koštování domácích pálenek a budou vyhlášení nejlépe umístění z mužů i žen.